КАЛИГРАФСКА РАДИОНИЦА У ЧАСТ СВЕТЕ БРАЋЕ ЋИРИЛА И МЕТОДИЈА

У просторијама школске библиотеке,  23. маја, уочи Дана наше школе, ученици осмог разреда су имали прилику да присуствују предавању и учествују у радионици из калиграфије.

Ученица Анђелија Обреновић је својим вршњацима изложила податке о животу и мисији солунске браће Ћирила и Методија. У првом делу радионице осмаци су имали прилике да чују о развоју писмености, језику Словена, глагољици, ћирилици, споменицима и следбеницима Ћирила и Методија!

Други сегмент радионице подразумевао је практични део: примену различитих покрета калиграфског пера и техника на примерима ћириличних рукописа. Предавач је била Милица Матовић, наставник српског језика и књижевности. Крајњи резултати радионице били су радови ученика - ћирилична слова којима су ученици симболично дали свој допринос у проношењу писма чије праоце слави наша школа!

слике са догађаја...