Српски савез професора физичког васпитања и спорта и Министарство просвете, науке и технолошког развоја покренули су програм под називом „Покренимо нашу децу“. Тим програмом уводи се свакодневна физичка активност у свим основним школама у Србији, у циљу превенције лошег држања, деформитета кичме, гојазности и неактивности код млађих ученика. Програм је покренут после забрињавајућих  статистичких података који кажу да је чак 70% ученика недовољно физички активно, сваки четврти ученик  гојазан, док сваки пети има лоше држање.

У нашој школи као наставак програма „Покренимо нашу децу“, уследио је и физијатриjски  систематски преглед   ученика – дијагностика  деформитета кичменог стуба са прегледима стопала.

Мерења и дијагностику у Чачку  обавили су докторка Невенка Јовичић, специјалиста физикалне рехабилитације и субспецијалиста дечије рехабилитације и Александра Костић, физиотерапеут струковних студија и представник фирме Ековел.

После обраде добијених података уследиће пројекат који ће омугућити превентивно  и корективно вежбање.