Na poziv Ambasade SAD-a u Srbiji, OŠ „Filip Filipović“ Čačak je uzela učešće u projektu

U.S. Geography and me. Reč je o takmičenju u poznavanju geografije SAD-a, a ciljna grupa su učenici sedmog razreda.

Ovaj projekat ima za cilj približavanje srpske i američke kulture, kao i bolje razumevanje, širenje znanja i informisanosti o američkoj geografiji. Najboljim učenicima se pruža prilika da kroz razgovore sa izvornim govornicima engleskog jezika primene i unaprede svoje znanje.

Takmičenje se sastoji od tri kruga, a pobednik školskog takmičenja će u pratnji nastavnika učestvovati u finalnom krugu čiji će domaćin biti Američki kutak u Beogradu. Nakon toga, na prijemu u rezidenciji Ambasade SAD-a biće proglašen pobednik celokupnog takmičenja i dodeljene nagrade.

U prvom krugu, održanom u petak 16. decembra 2016. godine u prostorijama škole, učešće je uzelo 20 takmičara, a 7 njih (od kojih jedan sa maksimalnim brojem poena, a ostalih 6 sa poenom manje) je izborilo plasman u drugi krug, koji će se održati u aprilu 2017.