У среду 19. октобра одржан је јавни час Лик Марка Краљевића у традицији српског народа. Организатори часа били су ученици одељења 6/3, Ј. Топаловић, наставница српског језика и З. Милосављевић, наставница информатике.

Народна легенда и народна песма памте Марка Краљевића као нашег најдуговечнијег јунака.  Маркове особине учиниле су да он постане култни херој. Када заспи у гори, дахом савија и исправља јеле. Својом натприродном снагом цеди суву дреновину стару девет година. Када бива привољен да ради оно што раде и остали људи, он оре царске друмове.

Ученици одељења 6/3 припремили су презентације у којима су направили приказе  песама Дјевојка је надмудрила Марка, Марко пије уз рамазан вино и Марко Краљевић и орао.

слике....